Jak wybrać dobry ręcznik?

Ręczniki. Używamy ich codziennie – w domu, na basenie czy podczas wakacji na plaży. W sklepach, np. firany.com.pl, czeka na nas duży wybór zarówno pod względem jakości, jak i wyglądu ręczników. Na co zwracać uwagę, by wybrać ten najlepszy? Na gramaturę, materiał, jakość, sposób wykończenia, chłonność, certyfikaty i przeznaczenie. Biorąc pod uwagę te czynniki, odnajdziemy swój ręcznik idealny.

Gramatura ręcznika

Gramatura to jedna z ważniejszych spraw przy wyborze ręczników. Nie można bezpośrednio stwierdzić, jaka jest najlepsza, gdyż jest to uzależnione od naszych wymagań i sposobu użytkowania ręczników. Modele 400 g to idealna gramatura dla ręczników szybkoschnących. Nie są one bardzo grube, zatem dość szybko schną. Są idealne zarówno jako ręczniki plażowe, jak i do użytku codziennego. 500 g to gramatura typowa dla ręczników kąpielowych. Wysychają trochę dłużej, jednak ich plusami jest większa wytrzymałość i chłonność wody. I w końcu ręczniki 550 g to typowa gramatura dla ręczników hotelowych. Są one bardzo grube, cechują się bardzo dobrą chłonnością wody i niezwykłą wytrzymałością. Są też miłe w dotyku i cięższe od standardowych ręczników. Zdecydowanie dłużej jednak schną i zajmują więcej miejsca na łazienkowej półce.

Materiał

Najczęściej stosowanym i jednym z najlepszych materiałów, z jakiego wykonuje się ręczniki, oferowane np. przez www.firany.com.pl, jest bawełna. Modele bawełniane idealnie chłoną wodę, są miłe w dotyku i wytrzymałe. Ponadto łatwo się je użytkuje i pierze. Coraz częściej spotykamy również ręczniki z włókna bambusowego, które również są dobre jakościowo. Warto jest sprawdzić przed zakupem skład surowcowy ręcznika, aby wybierać materiały naturalne, a unikać sztucznych surowców.