Łazienka dla każdego

Każdy z nas ma indywidualne przyzwyczajenia, oczekiwania, wartości i wymagania. Różnice te można zaobserwować między innymi w aranżacjach mieszkań, a w szczególności łazienek, które są odzwierciedleniem naszego gustu i potrzeb. Inny wystrój zastaniemy w domu, w którym mieszkają dwie koleżanki, a inny, gdy domownikami jest małżeństwo.

Dla kobiety

Analizując dostępne dane statystyczne okazuje się, że to kobiety spędzają w łazience więcej czasu niż mężczyźni. Są to dla nich chwile relaksu i odprężenia, można nawet powiedzieć, że swego rodzaju celebracja. Kosmetyki to niezbędne elementy każdej kobiety. Jedne przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, inne wyłącznie do twarzy, jeszcze inne do odżywiania włosów. Tę grupę zasilają dodatkowo kosmetyki i akcesoria do makijażu Ale jednocześnie, jak zauważa firma Krzemień, kobieta zwraca ogromną uwagę na estetykę. Dlatego właśnie chcąc zachować porządek niezbędne są różnego rodzaju schowki i pojemniczki. Kobiety dbają zatem, by szuflady posiadały wewnątrz podziałki różnej wielkości, jak też chętnie wybierają specjalne pojemniki wykonane z plastiku, które umożliwiają segregację bibelotów – pojemniki na płatki kosmetyczne, pudełeczka na spinki i gumki do włosów oraz wieszaki na biżuterię. Światło w kobiecej łazience musi mieć barwę, która nie zmienia koloru skóry. Należy więc unikać zimnego światła LED na rzecz barwy cieplej.

Dla mężczyzn

Prosta, minimalistyczna i dopracowana w każdym szczególe łazienka może nosić miano łazienki męskiej. Meble powinny być zatem proste, ale pojemne i funkcjonalne. Męskie łazienki to zazwyczaj wnętrza w odcieniach bieli, czerni i szarości. Część panów jednak dobrze czuje się, gdy otaczają ich kolory żywiołowe i energetyczne, jak pomarańcz czy żółć. W aranżacjach tworzonych przez panów popularne jest również drewno, kamień, cegła i beton. Chętnie też wybierają oryginalne szklane mozaiki, dostępne np. na www.krzemien.com.pl. Ponadto niezbędne są nowinki technologiczne, np. lustro z ekranem telewizyjnym.