Ginekologia plastyczna – dlaczego jest taka popularna wśród pań?

Jeszcze nie tak dawno nikt nawet nie śmiał pomyśleć o czymś takim, jak ginekologia plastyczna. Operacje plastyczne kojarzyły się więc przede wszystkim z powiększaniem piersi czy korektą nosa, ale narządy rozrodcze – te najbardziej intymne części ciała kobiety? Przecież to niemożliwe… a jednak. Ginekologia plastyczna nie tylko zmienia wygląd części intymnych, ale także leczy. Na czym to polega?

Czym jest ginekologia plastyczna?

Ginekologia plastyczna jest niczym innym, jak chirurgiczną korektą albo też rekonstrukcją intymnych części ciała kobiety. Plastykę ginekologiczną wykonuje się przede wszystkim w takich sytuacjach, jak:
– gdy po porodach naturalnych następuje zmiana wyglądu i funkcjonalności dróg rodnych. Tu stosuje się waginoplastykę oraz tak zwaną plastykę krocza;
– gdy występuje tak zwana dysproporcja anatomiczna albo duży przerost warg sromowych. Wtedy wykonuje się labioplastykę;
– gdy są wady wrodzone takie jak: Zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera – MRKH;
– także po motilacji oraz rytualnym obrzezaniu. Tu istnieje możliwość rekonstrukcji stref intymnych kobiety.

Wyleczyć się z kompleksów

Problem budowy narządów intymnych kobiety to także problem psychologiczny, powodujący oziębłość seksualną, brak akceptacji siebie i strach przed zbliżeniem, które bardzo często wywołuje po prostu ból. Eliminacja takiego dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale i psychicznego jest zadaniem podstawowym, jakie ma przed sobą ginekologia plastyczna. Ta dziedzina chirurgii pozwala bowiem kobiecie zaakceptować siebie i pozbyć się kompleksów oraz problemów.

Jakie możliwości ma ginekologia plastyczna?

I tak dzięki plastyce części intymnych można z powodzeniem powiększyć, zmniejszyć oraz ujędrnić wargi sromowe, punkt G, odmłodzić pochwę, krocze, zmniejszyć wejście do pochwy, wyciąć lub naciąć błonę dziewiczą. Można wykonać plastykę przedniej i tylnej ściany pochwy, napletka łechtaczki t.zw. hoodoplastyka, a także skutecznie leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Część zabiegów jest przeprowadzonych nieinwazyjnie, część z nich to typowe zabiegi chirurgiczne.